Prosíme o hlas v SONB →TADY

4x17

31. prosince 2007 v 14:27 | katik93 |  4.řada
17: Saving Private Leo - podrobný obsah
Námět: Doug E. Jones
Režie: John Behring

Dva duchové léta hledali Leovy potomky, aby se mu na nich mohli pomstít, ale teprve po šedesáti letech se jim podařilo najít to co hledali- údajného vnuka Lea, který se nedávno oženil a žije v San Franciscu. Samozřejmě se jedná o jednu a tutéž osobu, duchové netuší, že Leo stále "žije". Jdou do Halliwellovic domu, kde jsou však spatřeni Paige a zbylými sestrami, takže raději zmizí, protože je jim jasné, že to jsou čarodějky a to znamená problém. I když jeden s duchů není příliš nadšený z myšlenky, že bude muset jít i proti čarodějkám, druhý jej přesvědčí, že jsou dost silní a svou pomstu dokonají až do konce- po léta se učili a nakonec dokáží hýbat předměty a dokonce se i zviditelňovat před smrtelníky. S dodaným sebevědomím se vrátí do domu a hodí po Leovi nůž- zasáhnou jej přesně, ale Leo se vyléčí a duchové opět utíkají. Už je jim jasné, že Leo není vnuk a že je světlonoš, čili jej nedokáží zabít, rozhodnou se tedy, že se pomstí na jeho rodině.
Mezitím Leo vypráví sestrám, proč ho ti duchové tak nenávidí- znali se od dětství a ve válce spolu bojovali, oni byly obyčejní vojáci a on medik- velcí přátelé, ale jednoho dne na bojišti došlo ke kruté bitvě, kde byl jeden z nynějších duchů postřelen a druhý ho donesl k Leovi. Ten mu poskytl nejnutnější pomoc a když se dozvěděl, že na bojišti leží další spousta vážně zraněných a není tam přítomen žádný medik, rozhodl se, že jim musí neprodleně pomoci. Kamarád zraněného ho však nechce pustit i když ho Leo přesvědčuje, že on už udělal dost a že mu zde ostatní pomohou, on teď musí tam, kde ho bude víc třeba. Naléhání však nepomohlo, tak Leo odešel i přes jeho protesty a křik, že nepomůže kamarádovi ale raději cizím lidem. Poté, co Leo vyrazil na cestu k bojišti ozval se zvuk padající bomby a na zdravotnický stan, kde se před chvílí nacházel dopadla bomba- všichni v něm a jeho blízkém okolí zahynuly a on s tím až do dneška musel žít a trápit se tím. Sestry jej utěšují, že to nebyla jeho chyba a že musel zachraňovat životy, on však vinu stále cítí a vyčítá si to. Duchové se rozhodnou jako první začít pomstu na někom, kdo Leovi není úplně nejbližší- Leo má totiž kromě čarodějek pod "ochranou" několik dalších lidí, jedním z nich je i učitelka, u které dělá instalatéra (znáte, to:). Když Leo dostane zprávu od starších, že je v nebezpečí, spěchá za ní- jeden z jejích žáků ji ohrožuje nožem a napadle i Lea, ale učitelka žáka uklidní a on uteče. Duchové sledovali, kam Leo šel a ihned potom, jeden z nich vezme odložený nůž a bodne učitelku, druhý mezitím drží Lea a chce aby se díval na to, jak umírá, jako se díval na jejich smrt. Učitelčin duch pomalu opouští tělo a když je po smrti, duchové odcházejí a nechávají Lea samotného.
Piper s Paige mezitím doma připravují lektvar na zničení duchů (účinkuje na jejich ostatky) a volají Lea, ale ten nepřichází ani na několikáté zavolání. Paige se za ním transportuje a vidí jej, jak brečí nad učitelčiným tělem- zemřela jen kvůli němu a on jí nemohl už nijak pomoct.
Piper je sama na půdě, když v tom ji překvapí duchové, jeden po ní hodí nůž, ale Piper jej v letu zmrazí. Druhý duch k ní však přistoupí zezadu a bodne ji, naštěstí však přichází Phoebe a ostatní a snaží se jí pomoci, Pipeřin duch pomalu opouští tělo, sestry se jí snaží dávat umělou pomoc, ale příliš se to nedaří. Pipeřin duch jim řekne, ať rychle najdou v Knize Stínů kouzlo na ničení duchů a přečte jej- oba jsou zničeni a Leo jí vyléčí. Leo potřebuje opět zvednout sebevědomí, tak jdou spolu s Piper na sraz veteránů z války, kde jejich příchod zaskočí pár důchodců- všichni mu děkují za to, že jim jeho dědeček před šedesáti lety zachránil život a Leo je opět šťastný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama