Prosíme o hlas v SONB →TADY

4x5

29. prosince 2007 v 10:48 | katik93 |  4.řada
5: Size Matters - podrobný obsah
Námět: Nell Scovell
Režie: Noel Nosseck

Čarodějky stojí proti Gammelovi- démonovi sběrateli, který zmenšuje dívky na velikost pěti palců a vkládá si je do sbírky. Jeho pomocníkem je Fin- tvor podobný člověku, kterého si Gammel vytvořil, aby mu k sobě přilákával dívky. Paige má z jeho domu divný pocit a probírá to se sestrami. Phoebe se rozhodne, že dům prozkoumá, když vejde na půdu a prohlíží si jednu z podivných hliněných figurek dostane předtuchu, ve které vidí z pohledu nějaké dívky bar a naproti sobě jakéhosi neznámého mladého muže, v tom se však lekne a figurku upustí na zem. Gammel ji celou tu dobu pozoroval a když vidí, co způsobila, naštve se, vyskočí ze svého úkrytu a pomocí magické hůlky Phoebe zmenší. Ta však zachová duchapřítomnost a dá se na útěk. Ukryje se na pro Gammela dosti nepřístupném místě, takže ji nemá šanci chytit, proto vytahuje vysavač a snaží se ji do něj vcucnout, ale Phoebe se pevně drží, když tu náhle do pokoje vchází Fin a Gammel vysavač vypne. Chvíli se spolu baví a nevšimnou si, že dveře zůstaly otevřené a Phoebe se k nim snaží dostat. Skoro by se jí to povedlo, kdyby si to démon za chvilku neuvědomil a dveře zabouchl, čímž zbavil Phoebe možnosti úniku. Pak Gammel šáhne do truhly odkud vytahuje malou hliněnou figurku ženy připravenou do pece a dává ji na poličku. Phoebe si všimne, že je v ní uvězněna živá dívka a pomocí levitace se za ní přenese a vysvobodí ji. Tu se však vynoří Gammel a polapí je do plechovky.
Mezitím se Piper snaží všemožně zapomenout na smrt Prue a tak si najímá manažera, aby dal P3 novou tvář. Poté se spolu s Lem vydává do Gammelova domu najít Phoebe, ale ta je spolu s další nešťastnicí uvězněna v truhle a tak neslyší její volání o pomoc a odcházejí s nepořízenou. Paige se mezitím podaří seznámit s Finem, který už má dost služby pro Gammela všechno jim prozradí. Když se vracejí domů, jde Fin první, ale Gammel už na ně čeká, Fina zabije a Piper i Paige zmenší.
Všechny čtyři dívky jsou nyní oplácány hlínou a vytvarovány do podoby figurek, takže se nemůžou ani hnout a jen nečině přihlížejí, jak démon připravuje pec. Jakmile je vše hotovo, vezme onu dívku a chystá se ji dát do pece, ale Paige použije přemístění, čímž se z hliněného vězení dostane ven a vysvobodí i sestry. Piper se pokusí démona zmrazit, ale je moc malá, a tak je její schopnost dosti oslabena. Paige se pak podaří přitáhnout kouzelnou hůlku, kterou v poslední chvíli aktivují a zmenší Gammela na jejich velikost, kdy už ho konečně může Piper zmrazit. Phoebe pak rychle složí kouzlo, které jej zničí. Po jeho porážce přestane kouzlo působit a všechny čtyři dívky se zvětší zase do normálu.
Poté jdou své vítězství oslavit do P3, ale to se změnilo k nepoznání, když to Piper vidí, uvědomí si, že Paige je taky její sestra a už by se konečně měla se smrtí Prue vyrovnat a rozhodne se, že manažera propustí a vrátí vše do starých kolejí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama